PYBE30-Q24-S12-T
DC DC Converters
Manufacturer No:
PYBE30-Q24-S12-T
Manufacture:
CUI, Inc.
Datasheet:
PYBE30-Q24-S12-T
Description:
DC-DC ISOLATED, 30 W, 9-36 VDC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Output 1
12V
Type
Enclosed
Voltage - Output 2
Series
PYBE30 (30W)
Voltage - Output 3
Approvals
CE, cURus
Voltage - Output 4
Packaging
Tray
Voltage - Isolation
1.5kV
Efficiency
90%
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Part Status
Active
Voltage - Input (Max)
36V
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Min)
9V
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Output (Max)
2.5A
Power (Watts)
30W
Size / Dimension
2.99" L x 1.24" W x 0.83" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm)