PYB30-Q48-D5-H
DC DC Converters
Manufacturer No:
PYB30-Q48-D5-H
Datasheet:
PYB30-Q48-D5-H
Description:
DC DC CONVERTER +/-5V 30W
Size / Dimension
2.00" L x 1.60" W x 0.64" H (50.8mm x 40.6mm x 16.3mm)
Number of Outputs
2
Series
PYB30 (30W)
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
-5V
Efficiency
86%
Voltage - Isolation
1.5kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Input (Min)
18V
Power (Watts)
30W
Current - Output (Max)
3A, 3A