PYB30-Q48-D12-H
DC DC Converters
Manufacturer No:
PYB30-Q48-D12-H
Datasheet:
PYB30-Q48-D12-H
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 30W
Efficiency
87%
Voltage - Isolation
1.5kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Input (Min)
18V
Power (Watts)
30W
Current - Output (Max)
1.25A, 1.25A
Size / Dimension
2.00" L x 1.60" W x 0.64" H (50.8mm x 40.6mm x 16.3mm)
Number of Outputs
2
Series
PYB30 (30W)
Voltage - Output 1
12V