PYB30-Q24-S5-H
DC DC Converters
Manufacturer No:
PYB30-Q24-S5-H
Datasheet:
PYB30-Q24-S5-H
Description:
DC DC CONVERTER 5V 30W
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Input (Min)
9V
Power (Watts)
30W
Current - Output (Max)
6A
Size / Dimension
2.00" L x 1.60" W x 0.64" H (50.8mm x 40.6mm x 16.3mm)
Number of Outputs
1
Series
PYB30 (30W)
Voltage - Output 1
5V
Efficiency
88%
Voltage - Isolation
1.5kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C