PYB15-Q48-S3-H
DC DC Converters
Manufacturer No:
PYB15-Q48-S3-H
Manufacture:
CUI, Inc.
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
PYB15-Q48-S3-H
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Series
PYB15 (15W)
Voltage - Output 1
3.3V
Features
OCP, OVP, SCP, UVLO
Voltage - Output 2
Packaging
Bulk
Voltage - Output 3
Efficiency
87%
Voltage - Isolation
1.5kV
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max)
75V
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
18V
Power (Watts)
15W
Current - Output (Max)
4A
Package / Case
6-DIP Module
Control Features
Enable, Active High
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.64" H (50.8mm x 25.4mm x 16.3mm)