PYB15-Q48-S12-U
DC DC Converters
Manufacturer No:
PYB15-Q48-S12-U
Manufacture:
CUI, Inc.
Datasheet:
PYB15-Q48-S12-U
Description:
DC/DC CONVERTER 12V 15W
Series
PYB15-U (15W)
Voltage - Output 3
Approvals
EN, IEC
Voltage - Output 4
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
88%
Voltage - Input (Max)
75V
Part Status
Active
Voltage - Input (Min)
18V
Applications
Current - Output (Max)
1.25A
Mounting Type
Chassis Mount
Power (Watts)
15W
Size / Dimension
2.16" L x 2.06" W x 0.75" H (54.9mm x 52.3mm x 19.1mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
12V