PYB15-Q24-S12-H-U
DC DC Converters
Manufacturer No:
PYB15-Q24-S12-H-U
Manufacture:
CUI, Inc.
Datasheet:
PYB15-Q24-S12-H-U
Description:
DC/DC CONVERTER 12V 15W
In Stock
32 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
15W
Size / Dimension
2.99" L x 1.24" W x 0.99" H (76.0mm x 31.5mm x 25.1mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
12V
Type
Enclosed
Voltage - Output 2
Series
PYB15-U (15W)
Voltage - Output 3
Approvals
EN, IEC
Voltage - Output 4
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
89%
Voltage - Input (Max)
36V
Part Status
Last Time Buy
Voltage - Input (Min)
9V
Applications
Current - Output (Max)
1.25A