PYB10-Q24-S24-U
DC DC Converters
Manufacturer No:
PYB10-Q24-S24-U
Manufacture:
CUI, Inc.
Datasheet:
PYB10-Q24-S24-U
Description:
DC/DC CONVERTER 24V 10W
In Stock
2 pcs On sales
Product Parameter
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
87%
Voltage - Input (Max)
36V
Part Status
Active
Voltage - Input (Min)
9V
Applications
Current - Output (Max)
416mA
Mounting Type
Chassis Mount
Power (Watts)
10W
Size / Dimension
2.16" L x 2.06" W x 0.75" H (54.9mm x 52.3mm x 19.1mm)
Number of Outputs
1
Voltage - Output 1
24V
Type
Enclosed
Voltage - Output 2
Series
PYB10-U (10W)