PQA50-D48-S12-DH
DC DC Converters
Manufacturer No:
PQA50-D48-S12-DH
Datasheet:
PQA50-D48-S12-DH
Description:
DC DC CONVERTER 12V 50W
Series
PQA50-D (50W)
Voltage - Output 1
12V
Efficiency
93%
Voltage - Isolation
1.5kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Input (Min)
36V
Power (Watts)
50W
Current - Output (Max)
4.167A
Package / Case
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.64" H (50.8mm x 25.4mm x 16.3mm)