CA70C4007PNT
Oscillators
Manufacturer No:
CA70C4007PNT
Datasheet:
CA70C4007PNT
Description:
XTAL OSC XO 40.0MHZ 2.5V SMD
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply
2.5V
Frequency Stability
±150ppm
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
30mA
Frequency
40MHz
Absolute Pull Range (APR)
Company Profile
CA70C4007PNT Relevant information
CA701-15/S
CA701-15/S
DIN RAIL 35 X 15MM 1M