CA70C2607PMT
Oscillators
Manufacturer No:
CA70C2607PMT
Datasheet:
CA70C2607PMT
Description:
XTAL OSC XO 26.0MHZ 1.8V SMD
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
25mA
Frequency
26MHz
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply
1.8V
Frequency Stability
±150ppm
Company Profile
CA70C2607PMT Relevant information
CA701-15/S
CA701-15/S
DIN RAIL 35 X 15MM 1M