CA70C2002PLT
Oscillators
Manufacturer No:
CA70C2002PLT
Datasheet:
CA70C2002PLT
Description:
XTAL OSC XO 20.0MHZ 3.3V SMD
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
40mA
Frequency
20MHz
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
±100ppm
Company Profile
CA70C2002PLT Relevant information
CA701-15/S
CA701-15/S
DIN RAIL 35 X 15MM 1M