353LB5A250R
Oscillators
Manufacturer No:
353LB5A250R
Manufacture:
CTS-Frequency Controls
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
353LB5A250R
Description:
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ HCMOS
Series
353
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Ratings
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
25mA
Frequency
25MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Type
VCXO
Voltage - Supply
3.3V
Output
HCMOS
Frequency Stability
±25ppm