IMM2281.5P
Proximity Sensors
Manufacturer No:
IMM2281.5P
Datasheet:
IMM2281.5P
Description:
SENSOR PROX INDUCT 1.5MM CYLIND
Sensing Distance
0.059" (1.5mm)
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Termination Style
Connector
Ingress Protection
IP67
Series
Response Frequency
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C