IMM2281.5C
Proximity Sensors
Manufacturer No:
IMM2281.5C
Manufacture:
Crouzet
Package:
Cylinder, Threaded - M8
Datasheet:
IMM2281.5C
Description:
SENSOR PROX INDUCT 1.5MM CYL 2M
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Ingress Protection
IP67
Series
Response Frequency
Indicator
LED
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Shielding
Shielded
Output Type
NPN-NO, 3-Wire
Part Status
Obsolete
Sensor Type
Inductive
Package / Case
Cylinder, Threaded - M8
Material - Body
Nickel-Plated Brass
Sensing Distance
0.059" (1.5mm)
Voltage - Supply
10V ~ 30V