MIN02-002EC620F-F
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
MIN02-002EC620F-F
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
MIN02-002EC620F-F
Description:
CAP MICA 62PF 1% 300V SMD
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
Nonstandard SMD
Voltage - Rated
300V
Size / Dimension
0.218" L x 0.207" W (5.54mm x 5.26mm)
Dielectric Material
Mica
Series
MIN
Height - Seated (Max)
Features
RF, High Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±1%
Capacitance
62pF