MIN02-002EC201J-F
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
MIN02-002EC201J-F
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
MIN02-002EC201J-F
Description:
CAP MICA 200PF 5% 300V SMD
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Features
RF, High Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Capacitance
200pF
Part Status
Active
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard SMD
Voltage - Rated
300V
Size / Dimension
0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)