MC22FF681J-F
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
MC22FF681J-F
Datasheet:
MC22FF681J-F
Description:
CAP MICA 680PF 5% 1KV 2220
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Capacitance
680pF
Voltage - Rated
1kV
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Company Profile
MC22FF681J-F Relevant information
MC22FA(1260)F-F
CAP MICA 1260PF 1% 1KV 2220