MC22FF121G-F
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
MC22FF121G-F
Datasheet:
MC22FF121G-F
Description:
CAP MICA 120PF 2% 1KV 2220
Voltage - Rated
1kV
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Capacitance
120pF
Company Profile
MC22FF121G-F Relevant information
MC22FA(1260)F-F
CAP MICA 1260PF 1% 1KV 2220