MC22FD911J-F
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
MC22FD911J-F
Datasheet:
MC22FD911J-F
Description:
CAP MICA 910PF 5% 500V 2220
Capacitance
910pF
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Company Profile
MC22FD911J-F Relevant information
MC22FA(1260)F-F
CAP MICA 1260PF 1% 1KV 2220