MC22FD751F-TF
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
MC22FD751F-TF
Datasheet:
MC22FD751F-TF
Description:
CAP MICA 750PF 1% 500V 2220
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±1%
Capacitance
750pF
Company Profile
MC22FD751F-TF Relevant information
MC22FA(1260)F-F
CAP MICA 1260PF 1% 1KV 2220