D103F751JO3F
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
D103F751JO3F
Datasheet:
D103F751JO3F
Description:
CAP MICA 750PF 5% 300V RADIAL
Height - Seated (Max)
0.382" (9.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Capacitance
750pF
Lead Spacing
0.142" (3.60mm)
Voltage - Rated
300V
Size / Dimension
0.390" L x 0.220" W (9.90mm x 5.60mm)