CMR04F391FPAP
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
CMR04F391FPAP
Datasheet:
CMR04F391FPAP
Description:
CMR MICA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.390" L x 0.220" W (9.90mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max)
0.382" (9.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±1%
Capacitance
390pF
Lead Spacing
0.150" (3.80mm)