CMR04F181FPDP
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
CMR04F181FPDP
Datasheet:
CMR04F181FPDP
Description:
CMR MICA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Height - Seated (Max)
0.370" (9.40mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±1%
Capacitance
180pF
Lead Spacing
0.150" (3.80mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.382" L x 0.209" W (9.70mm x 5.30mm)