CMR03F910GOYM
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
CMR03F910GOYM
Datasheet:
CMR03F910GOYM
Description:
CAP MICA 91PF 50V RADIAL
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Capacitance
91pF
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.272" L x 0.142" W (6.90mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max)
0.209" (5.30mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%