CMR03E330GOAP
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
CMR03E330GOAP
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Radial
Datasheet:
CMR03E330GOAP
Description:
CAP MICA 33PF 100V RADIAL
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Capacitance
33pF
Part Status
Active
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.272" L x 0.130" W (6.90mm x 3.30mm)
Dielectric Material
Mica
Series
CMR
Height - Seated (Max)
0.201" (5.10mm)
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±2%