CDV19FF122JO3F
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
CDV19FF122JO3F
Manufacture:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Package:
Radial
Datasheet:
CDV19FF122JO3F
Description:
CAP MICA 1200PF 5% 1KV RADIAL
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Capacitance
1200pF
Part Status
Active
Lead Spacing
0.343" (8.70mm)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Voltage - Rated
1kV
Size / Dimension
Dielectric Material
Mica
Series
CDV19
Height - Seated (Max)
Features
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%