CDS19FD162GO3
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
CDS19FD162GO3
Datasheet:
CDS19FD162GO3
Description:
MICA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Series
CDS19
Height - Seated (Max)
0.461" (11.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Capacitance
1600pF
Lead Spacing
0.343" (8.70mm)
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.618" L x 0.181" W (15.70mm x 4.60mm)
Company Profile
CDS19FD162GO3 Relevant information
CDS10
CDS10
FUSE CARTRIDGE 10A 600VAC
CDS100
CDS100
FUSE CARTRIDGE 100A 600VAC
CDS10CD010DO3
CDS10CD010DO3
CAP MICA 1PF 0.5PF 500V RADIAL
CDS10CD010DO3F
CDS10CD010DO3F
CAP MICA 1PF 0.5PF 500V RADIAL