CDS10FD201GO3
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
CDS10FD201GO3
Datasheet:
CDS10FD201GO3
Height - Seated (Max)
0.272" (6.90mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Capacitance
200pF
Lead Spacing
0.142" (3.60mm)
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.331" L x 0.150" W (8.40mm x 3.80mm)
Company Profile
CDS10FD201GO3 Relevant information
CDS10
FUSE CARTRIDGE 10A 600VAC
CDS100
CDS100
FUSE CARTRIDGE 100A 600VAC
CDS10CD010DO3
CDS10CD010DO3
CAP MICA 1PF 0.5PF 500V RADIAL
CDS10CD010DO3F
CDS10CD010DO3F
CAP MICA 1PF 0.5PF 500V RADIAL