CD18FD471JO3F
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
CD18FD471JO3F
Datasheet:
CD18FD471JO3F
Description:
CAP MICA 470PF 5% 500V RADIAL
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Lead Spacing
0.343" (8.70mm)
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.642" L x 0.201" W (16.30mm x 5.10mm)
Series
CD18
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Features
RF, High Q, Low Loss
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Capacitance
470pF