CD15FC681GO3F
Mica and PTFE Capacitors
Manufacturer No:
CD15FC681GO3F
Datasheet:
CD15FC681GO3F
Description:
CAP MICA 680PF 2% 500V RADIAL
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
Series
CD15
Height - Seated (Max)
0.390" (9.90mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Capacitance
680pF
Lead Spacing
0.232" (5.90mm)