TV04A850JB-G
TVS - Diodes
Manufacturer No:
TV04A850JB-G
Manufacture:
Comchip Technology
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
TV04A850JB-G
Description:
TVS DIODE 85V 137V SMA
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Capacitance @ Frequency
Type
Zener
Supplier Device Package
SMA (DO-214AC)
Series
Voltage - Breakdown (Min)
94.4V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
137V
Part Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
85V
Applications
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.92A