1SMB150CA TR13
TVS - Diodes
Manufacturer No:
1SMB150CA TR13
Manufacture:
Central Semiconductor Corp
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
1SMB150CA TR13
Description:
TVS DIODE 150V 243V SMB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Capacitance @ Frequency
Type
Zener
Supplier Device Package
SMB
Series
Voltage - Breakdown (Min)
167V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
243V
Part Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
150V
Applications
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.5A