PL22SHLR24
Panel Indicators, Pilot Lights
Manufacturer No:
PL22SHLR24
Manufacture:
Carlo Gavazzi Inc.
Datasheet:
PL22SHLR24
Description:
PLT LIGHT 24 VAC/DC RED LED
In Stock
20 pcs On sales
Product Parameter
Lens Style
Round with Flat Top
Part Status
Active
Viewing Angle
Type
LED
Lens Transparency
Series
PL
Termination Style
Current
18mA
Wavelength - Peak
Ratings
AC/DC
Ingress Protection
IP65
Voltage
24V
Panel Cutout Shape
Round
Features
Millicandela Rating
Lens Size
29.00mm Dia
Panel Cutout Dimensions
0.866" (22.00mm)