AN-1301-AB
Boxes
Manufacturer No:
AN-1301-AB
Manufacture:
Bud Industries
Datasheet:
AN-1301-AB
Description:
BOX ALUM BLACK 2.52"L X 2.27"W
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Features
PCB Supports, Watertight
Material
Metal, Aluminum
Thickness
0.130" (3.30mm)
Part Status
Active
Area (L x W)
5.72in² (36.9cm²)
Shipping Info
Shipped from Digi-Key
Color
Black
Container Type
Box
Design
Cover Included
Size / Dimension
2.520" L x 2.270" W (64.01mm x 57.66mm)
Height
1.378" (35.00mm)