TISP4400H3LM
TVS - Thyristors
Manufacturer No:
TISP4400H3LM
Datasheet:
TISP4400H3LM
Description:
THYRISTOR 300V 300A TO226-2
Packaging
Bulk
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
100A
Capacitance
62pF
Base Part Number
TISP4400
Voltage - On State
3V
Current - Hold (Ih)
150mA
Voltage - Breakover
400V
Voltage - Off State
300V
Series
Current - Peak Pulse (8/20µs)
300A