TISP4320F3LMR
TVS - Thyristors
Manufacturer No:
TISP4320F3LMR
Datasheet:
TISP4320F3LMR
Description:
THYRISTOR 240V 120A TO226-2
Base Part Number
TISP4320
Voltage - On State
3V
Current - Hold (Ih)
150mA
Voltage - Breakover
320V
Voltage - Off State
240V
Series
Current - Peak Pulse (8/20µs)
120A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35A
Capacitance
44pF