TISP4290F3LMR
TVS - Thyristors
Manufacturer No:
TISP4290F3LMR
Datasheet:
TISP4290F3LMR
Description:
THYRISTOR 220V 120A TO226-2
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Current - Hold (Ih)
150mA
Voltage - Breakover
290V
Voltage - Off State
220V
Series
Current - Peak Pulse (8/20µs)
120A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35A
Capacitance
44pF
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Base Part Number
TISP4290
Voltage - On State
3V