TISP4290F3LM
TVS - Thyristors
Manufacturer No:
TISP4290F3LM
Manufacture:
Bourns, Inc.
Package:
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Datasheet:
TISP4290F3LM
Description:
THYRISTOR 220V 120A TO226-2
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Number of Elements
1
Voltage - On State
3V
Current - Hold (Ih)
150mA
Voltage - Breakover
290V
Voltage - Off State
220V
Series
Current - Peak Pulse (8/20µs)
120A
Packaging
Bulk
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35A
Capacitance
44pF