TISP4260M3LM
TVS - Thyristors
Manufacturer No:
TISP4260M3LM
Datasheet:
TISP4260M3LM
Description:
THYRISTOR 200V 220A TO226-2
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Base Part Number
TISP4260
Voltage - On State
3V
Current - Hold (Ih)
150mA
Voltage - Breakover
260V
Voltage - Off State
200V
Series
Current - Peak Pulse (8/20µs)
220A
Packaging
Bulk
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
50A
Capacitance
55pF