TISP4260H3LM
TVS - Thyristors
Manufacturer No:
TISP4260H3LM
Datasheet:
TISP4260H3LM
Description:
THYRISTOR 200V 300A TO226-2
Packaging
Bulk
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
100A
Capacitance
55pF
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Base Part Number
TISP4260
Voltage - On State
3V
Current - Hold (Ih)
150mA
Voltage - Breakover
260V
Voltage - Off State
200V
Series
Current - Peak Pulse (8/20µs)
300A