TISP4240H3LMR
TVS - Thyristors
Manufacturer No:
TISP4240H3LMR
Manufacture:
Bourns, Inc.
Package:
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Datasheet:
TISP4240H3LMR
Description:
THYRISTOR 180V 300A TO226-2
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Base Part Number
TISP4240
Number of Elements
1
Voltage - On State
3V
Current - Hold (Ih)
150mA
Voltage - Breakover
240V
Voltage - Off State
180V
Series
Current - Peak Pulse (8/20µs)
300A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
100A
Capacitance
62pF