TISP4240F3LM
TVS - Thyristors
Manufacturer No:
TISP4240F3LM
Datasheet:
TISP4240F3LM
Description:
THYRISTOR 180V 120A TO226-2
Series
Current - Peak Pulse (8/20µs)
120A
Packaging
Bulk
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35A
Capacitance
44pF
Base Part Number
TISP4240
Voltage - On State
3V
Current - Hold (Ih)
150mA
Voltage - Breakover
240V
Voltage - Off State
180V