TISP4220M3LMR
TVS - Thyristors
Manufacturer No:
TISP4220M3LMR
Manufacture:
Bourns, Inc.
Package:
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Datasheet:
TISP4220M3LMR
Description:
THYRISTOR 160V 220A TO226-2
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Breakover
220V
Voltage - Off State
160V
Series
Current - Peak Pulse (8/20µs)
220A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
50A
Capacitance
65pF
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Base Part Number
TISP4220
Number of Elements
1
Voltage - On State
3V
Current - Hold (Ih)
150mA