MOV-20D470K
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-20D470K
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
MOV-20D470K
Description:
VARISTOR 47V 2KA DISC 20MM
In Stock
645 pcs On sales
Capacitance @ Frequency
7400pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 20mm
Current - Surge
2kA
Maximum AC Volts
30V
Maximum DC Volts
38V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Energy
33J
Varistor Voltage (Max)
52V
Series
Varistor Voltage (Min)
42V
Packaging
Bulk
Varistor Voltage (Typ)
47V