MOV-20D431K
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-20D431K
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
MOV-20D431K
Description:
VARISTOR 430V 6.5KA DISC 20MM
In Stock
14 pcs On sales
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Energy
190J
Varistor Voltage (Max)
473V
Series
Varistor Voltage (Min)
387V
Packaging
Bulk
Varistor Voltage (Typ)
430V
Capacitance @ Frequency
930pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 20mm
Current - Surge
6.5kA
Maximum AC Volts
275V
Maximum DC Volts
350V