MOV-20D181K
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-20D181K
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
MOV-20D181K
Description:
VARISTOR 180V 6.5KA DISC 20MM
In Stock
77 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
Disc 20mm
Current - Surge
6.5kA
Maximum AC Volts
115V
Maximum DC Volts
150V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Energy
85J
Varistor Voltage (Max)
198V
Series
Varistor Voltage (Min)
162V
Packaging
Bulk
Varistor Voltage (Typ)
180V
Capacitance @ Frequency
2200pF @ 1kHz