MOV-14D331K
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-14D331K
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
MOV-14D331K
Description:
VARISTOR 330V 4.5KA DISC 14MM
In Stock
6451 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
Disc 14mm
Current - Surge
4.5kA
Base Part Number
MOV-14
Maximum AC Volts
210V
Maximum DC Volts
275V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Energy
85J
Varistor Voltage (Max)
363V
Series
Varistor Voltage (Min)
297V
Packaging
Bulk
Varistor Voltage (Typ)
330V
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
610pF @ 1kHz