MOV-14D301KTR
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-14D301KTR
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
MOV-14D301KTR
Description:
VARISTOR 300V 4.5KA DISC 14MM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
Disc 14mm
Current - Surge
4.5kA
Base Part Number
MOV-14
Maximum AC Volts
190V
Maximum DC Volts
250V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Energy
77J
Varistor Voltage (Max)
330V
Series
Varistor Voltage (Min)
270V
Packaging
Cut Tape (CT)
Varistor Voltage (Typ)
300V
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Capacitance @ Frequency
670pF @ 1kHz