MOV-14D271KTR
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
MOV-14D271KTR
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
MOV-14D271KTR
Description:
VARISTOR 270V 4.5KA DISC 14MM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
Disc 14mm
Maximum AC Volts
175V
Maximum DC Volts
225V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Energy
70J
Varistor Voltage (Max)
297V
Series
Varistor Voltage (Min)
243V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Typ)
270V
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
740pF @ 1kHz